Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych to całościowe podejście polegające na ciągłym ulepszaniu witryny w celu poprawienia jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Od usprawnienia nawigacji i wyglądu stron po treści i opisy produktów. Sprawiamy, aby wszystko na stronie prowadziło użytkowników do celu końcowego – zakupu produktów lub usług. Pozycjonowanie sklepu internetowego Poznań jest nie lada wyzwaniem. Nasz zespół bez przerwy opracowuje coraz to nowe strategię działania, które oparte są na optymalizacji podstron, sklepowych produktów, kategorii i treści. Dzięki temu uzyskujemy potencjalnych klientów gotowych do zakupu określonych produktów.

^

Analiza konkurencji

^

Przyspieszenie sklepu online

^

Opisy produktów - copywriting

^

Optymalizacja produktów

^

Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne

^

Zakupy Google

Audyt sklepu online

Jeżeli posiadasz już swój sklep internetowy przeprowadzimy szczegółowy audyt witryny. Dzięki wyspecjalizowanym narzędziom dogłębnie poznamy strukturę i możliwości sklepu i przedstawimy realne kroki jej optymalizacji. Audyt sklepu internetowego obejmuje między innymi szybkość, wydajność strony, zabezpieczenia, linkbuilding, treści i wiele innych czynników wpływających na proces pozycjonowania.   W przypadku kiedy jeszcze nie posiadasz własnego sklepu internetowego możemy pomóc go stworzyć w taki sposób, aby spełniał wszystkie wymagania Googla. 

Celem audytu sklepu online jest uzyskanie jasnego obrazu skuteczności witryny w wynikach wyszukiwania. Zapewni również informacje o tym  gdzie dokonać ulepszeń, aby poprawić pozycję wyszukiwania i ściągnąć ruch. Audyt wyłapie również wszelkie błędy i problemy, które mogą powodować szkody w widoczności strony. 

Przykładowe czynniki sprawdzane podczas podstawowego audytu sklepu internetowego: 

^

Ocena treści, nagłówków i opisów meta

^

Błędy witryny i adresu URL

^

Ocena prędkości witryny i kanonizacji

^

Ocena map XML witryny

^

Ocena struktury oraz motywu witryny

^

Ocena plików Robots.txt

Analiza słów kluczowych i  konkurencji

Podczas audytu wykonywana jest również analiza słów kluczowych i konkurencji. Odpowiednie słowa kluczowe wybieramy po wcześniejszej rozmowie z Klientem. To właśnie on wie najlepiej jakie frazy najtrafniej opisują jego produkty i usługi. Sprawdzamy działania konkurencji i podejmiemy strategię, która pozwoli nam ją wyprzedzić.

Nasze relacje są partnerskie i oparte na współpracy. Dokonamy oceny, czy jest szansa konkurować o pozycję niektórych słów kluczowych czy też lepiej znaleźć inne niszowe. Nie wszystkie pozycje można osiągnąć w określonych ramach czasowych i ograniczeniach budżetowych, w których klienci muszą działać. Na pewno jednak pomożemy osiągnąć satysfakcjonujące pozycje, na których wygenerujesz ruch i konwersję.

Optymalizacja sklepu internetowego

Optymalizacja sklepu internetowego dla Google, Yahoo i Bing to pierwszy krok jeśli chodzi o pozycjonowanie. Nasi specjaliści SEO pracują nad tym, aby strona była łatwa w nawigacji i zrozumieniu. Przechodzą przez każdą podstronę i sekcję witryny analizując, gdzie są luki, które wymagają poprawy. Jeżeli strona nie pojawia się w wynikach wyszukiwania to znaczy, że nie istnieje i prawdopodobnie nikt tam nie trafi. 

Optymalizacja sklepu internetowego pozwala uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Pomoże to zwiększyć ruch i konwersję na stronie.

Elementy SEO sklepu internetowego

 Elementy SEO na stronie pomagają ukierunkować użytkowników na określone słowa kluczowe. Dzięki odpowiedniej optymalizacji pod wybrane frazy kluczowe zwiększa się szansa na wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Zastosowanie odpowiedniej liczby tych elementów z dobrze wybranymi frazami wpływa znacznie na szybkość i stałość osiągania wyników.

^

Tytuł strony

^

Nagłówki H1, H2, H3

^

Opisy produktów

^

Nazwy plików obrazów

^

Tytuł i opis Meta

^

Tagi obrazów alt

^

Adresy URL

^

Linkowanie wewnętrzne

Wersja mobilna sklepu internetowego

Algorytm Google zapewnia wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania dla stron z dobrze przygotowaną wersją mobilną. Dlatego tak ważna jest sama struktura sklepu. Najlepiej zdecydować się stworzenie sklepu internetowego pod SEO. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu na optymalizacji i poprawie różnych elementów niedostosowanych do urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach ponad 70% zakupów w sieci to zakupy zrobione przez urządzenia mobilne. Jeśli sklep nie jest responsywny tracimy użytkowników i Klientów. 

Szybkość sklepu internetowego

Ponad połowa użytkowników mobilnych opuści witrynę, jeśli załadowanie zajmie więcej niż trzy sekundy,  a 74% opuści witrynę po odczekaniu 5 sekund.

Aby poprawić szybkość strony , należy zminimalizować kod, wykorzystać buforowanie przeglądarki, zoptymalizować obrazy i zredukować przekierowania.

 

Projekt sklepu internetowego

Odpowiedni projekt wersji mobilnej sklepu jest niezwykle ważne. Ponad 80% wszystkich zakupów online odbywa się przez urządzenia mobilne. Dlatego dbamy z niezwykłą starannością o dobrze przygotowany projekt strony na telefony i tablety. 

Układ i formatowanie

Google wykorzystuje czas spędzany przez użytkowników w witrynie, aby ocenić trafność treści. Prawidłowe formatowanie i przyjazna dla użytkownika struktura sprawiają, że treść jest łatwa do przeczytania. Ten aspekt przekłada się bezpośrednio na czas jaki użytkownicy spędzają na stronie.

Blog firmowy sklepu online

Google lubi świeże treści ponieważ wskazuje to,  że witryna jest aktywna i warta odwiedzenia. Publikowanie postów na blogu często pomaga zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach.  Gdy artykuły będą przydatne dla użytkowników, będą oni spędzać więcej czasu w witrynie. Blogowanie to także świetna strategia przechwytywania ruchu wyszukiwania za pomocą długich słów kluczowych, które stanowią  70% wszystkich wyszukiwań online. Cenne treści pozwolą zbudować ruch w witrynie. Odpowiednie słowa kluczowe, metatagi, i nagłówki odpowiadają za widoczność strony. Im więcej dobrej treści tym lepiej. 

Linkowanie sklepu internetowego

Budowanie łańcuchów linków pokazuje wyszukiwarkom, że treść jest istotna. Warto zadbać o linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne. 

  • Linki przychodzące

Linki przychodzące (zewnętrzne) to takie, które prowadzą do strony z innych witryn. Mogą one zarówno pomoc jak i przeszkodzić w budowaniu pozycji. Dobrze opracowana strategia linkbuildingu może nieść za sobą wiele korzyści. Wysokiej jakości linki przychodzące pochodzą z witryn o wysokim autorytecie, zoptymalizowanych i odpowiednim tekście zakotwiczenia mogą znacznie podwyższyć pozycj

Budowanie linkowania jest czasochłonne, dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalnej Agencji SEO. Nasi eksperci stworzą indywidualną strategię linkowania dopasowaną do określonego budżetu. 

Pozycjonowanie sklepów internetowych Poznań

Pozycjonowanie sklepów internetowych  Poznań jest nie lada wyzwaniem. Internet PRO to świetna Agencja Interaktywna z dużym doświadczeniem w korzystaniu z szerokiej gamy systemów sklepowych. Jesteśmy ekspertami Woocommerce. Stawiamy funkcjonalne, estetyczne sklepy internetowe w WordPressie.Zanim zaczniemy aktywnie dążyć do optymalizacji, musimy dowiedzieć się co charakteryzuje daną  branżę, firmę i oczekiwania względem pozycjonowania. Jest to kluczowy i decydujący filar przyszłego sukcesu, ponieważ zyskujemy głęboki wgląd w markę, pozycję oraz sposób w jaki wyróżni się od konkurencji.

Nasza firma od kilkunastu lat podąża za nowymi trendami, śledzi zmiany i wymagania wyszukiwarek i naszych Klientów. Wiemy, co zrobić, żeby Twoja strona zdobyła większy ruch i więcej potencjalnych klientów.

^

Monitorujemy i śledzimy wyniki

Wszystkie nasze działania są dokładnie przemyślane, zaplanowane i wykonane z należytą starannością. Pozycjonowanie sklepów internetowych  wynika z opracowanej przez nas wcześniej strategii. Obserwujemy, śledzimy, optymalizujemy i informujemy naszych Klientów o zmianach i wynikach.

^

Co miesiąc wysyłamy raporty

Skrupulatnie rozliczamy się z naszej pracy. Każdego miesiąca informujemy o osiąganych wynikach.

^

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo

Wszystkie nasze działania są legalne i bezpieczne. Nie narażamy naszych klientów na straty, blokady czy kary.

^

Jesteśmy partnerem w biznesie

Wiemy, doskonale ile obowiązków ma osoba prowadząca swój biznes, dlatego pragniemy pracować z naszymi Klientami na partnerskich zasadach. Powierzając nam pozycjonowanie sklepów internetowych nasi Klienci śpią spokojnie.

^

Pełne doradztwo i consulting

Masz jakieś uwagi? Coś chciałbyś zmienić? A może mamy wyjaśnić jakieś zagadnienie? Słuchamy naszych klientów i ich potrzeb. Doceniamy doświadczenie w danej branży i wiedzę. Szanujemy oczekiwania i wymagania naszych Klientów

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego to oferta skierowana do małych i dużych przedsiębiorców. Pomożemy wypozycjonować małe i duże sklepy. Jeżeli chcesz zbudować swój pierwszy sklep czy rozbudować już istniejący chętnie pomożemy. Podejmujemy się dużych i małych zleceń.

Na swoim koncie mamy mnóstwo udanych projektów oraz wielu zadowolonych klientów. Prężnie rozwijamy się i stale współpracujemy z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami z Polski i zagranicy. Dzięki zdobytemu doświadczeniu mamy pewność, iż każda firma, dzięki współpracy z nami osiągnie oczekiwany sukces. Dostarczamy zaawansowane rozwiązania, które w bardzo skuteczny sposób wypromują Państwa firmę lub stronę w Internecie. 

Nasza agencja interaktywna działa na wszystkich obszarach marketingu oraz Internetu. W skład naszej oferty wchodzi przede wszystkim tworzenie oraz projektowanie stron, sklepów, serwisów oraz portali internetowych, tworzenie kampanii Adwords, pozycjonowanie sklpów internetowych i stron oraz oferujemy najtańsze koszty odnowienia domen i hostingu.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania lub chciałbyś otrzymać darmową wycenę lub audyt koniecznie zadźwoń lub napisz do nas. Z przyjemnością odpwoiemy na Twoje pytania.

 

Napisz do nas