Czy WordPress Divi jest konkurencją dla Genesis Framework?

WordPress Divi i Genesis Framework to dwie najbardziej popularne opcje dostępne dla użytkowników WordPressa. Ich twórcy StudioPress (Genesis) i Elegant Themes (Divi) podjęli alternatywne podejście do projektowania motywów – w wyniku czego powstały dwa produkty, które naprawdę różnią się od siebie.

Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, który z nich jest najlepszym wyborem dla Twojej witryny, wynik będzie zależeć od wielu czynników, a różnice między nimi pomogą ci zdecydować, która z nich jest najlepsza dla Twoich potrzeb.

Jeśli masz nadzieję na prostą rozgrywkę pomiędzy tymi dwoma bestsellerowymi motywami, możesz być rozczarowany, ponieważ to wszystko jest trochę bardziej skomplikowane. Zamiast tego będę porównywać i kontrastować to, co każdy ma do zaoferowania – i tym samym, miejmy nadzieję, pomóc w podjęciu decyzji, która jest najlepsza dla Twojej witryny.

Divi i Genesis rzeczywiście są naprawdę bardzo różnymi motywami WordPress (w ramach parametrów tego, co sprawia, że ​​motyw WordPress jest motywem przewodnim). Warto jednak je porównywać, ponieważ są one prawdopodobnie dwiema najbardziej widocznymi opcjami, które można znaleźć podczas wyszukiwania tematu.

Na początek rzućmy okiem na niektóre z podstawowych różnic między nimi.

Motyw Divi WordPress vs. Genesis

Genesis jest w rzeczywistości szkieletem tematycznym, na którym instalowane są motywy potomne. Oznacza to, że oprócz instalacji podstawowego motywu Genesis Framework na swojej stronie, możesz (a nawet ogólnie rzecz biorąc, powinieneś) załadować motyw potomny, aby kontrolować wygląd witryny – w tym projekt i układ. Ramy będą dbać o podstawową funkcjonalność.

Dzięki popularności Genesis Framework, istnieje duża biblioteka motywów potomnych do wyboru. W tym artykule, kiedy mówimy o Genesis, w rzeczywistości odnosimy się do ram i ich wielu tematów podrzędnych. Divi jest z kolei bardziej zamkniętym tematem.

WordPress Divi Templates i Genesis Child Themes

Wordpress DiviTeraz wiem, że szablony dostępne dla Divi nie są motywami podrzędnymi, ale ponieważ umożliwiają zmianę wyglądu witryny w sposób podobny do motywów potomnych Genesis, warto omówić te dwie funkcje razem.

Po zainstalowaniu Genesis Framework na swojej stronie WordPress, możesz użyć ram jako swojego motywu lub wgrać motyw potomny. Te motywy podrzędne różnią się wyglądem i funkcjami, co ułatwia zmianę wyglądu i sposobu działania witryny bez nadpisywania wielu ustawień lub konieczności przeprowadzenia migracji tematów.

Chociaż istnieje niewielka, ale rosnąca liczba motywów potomnych Divi dostępnych do pobrania, pakiet motywacyjny Divi zawiera ponad 20 szablonów lub układów, które można zastosować w witrynie. Mimo że działają one inaczej niż w przypadku prawdziwych motywów podrzędnych, szablony te ułatwiają nadanie witrynie nowego wyglądu i stylu, a także dodają rodzaj gotowych układów stron, które można znaleźć w bibliotece.

WordPress Divi vs Genesis Layouts

Genesis oferuje większy wybór w tym dziale, ale ponieważ Divi jest bardziej tematem DIY – dając nie-programistom możliwość budowania własnych niestandardowych projektów – ważne jest, aby zastanowić się nad następnym rozdziałem, który decyduje, który temat pomoże ci osiągnąć rodzaj strony, którą chcesz.

Genesis Framework stał się popularny wśród programistów WordPress, którzy szukają niezawodnego i elastycznego kodu dla swoich niestandardowych wersji strony. Tworząc motyw potomny dla tego środowiska, projektanci mogą uzyskać przewagę nad procesem programowania i wykorzystać podstawowy kod, funkcje i funkcjonalność architektury, aby zastosować własne niestandardowe projekty i dodatkowe funkcje.

WordPress Divi Builder

Za pomocą edytora wizualnego „przeciągnij i upuść” Divi możesz szybko utworzyć niestandardowy układy dla Twojej witryny za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika. Co więcej, kreator Divi zawiera świetną bibliotekę modułów, które można wstawiać do Twoich układów. Możesz dodać nową funkcjonalność do swojej witryny internetowej bez konieczności dotykania jakiegokolwiek kodu lub polegania na wtyczkach innych firm.

Konstruktor Divi zapewnia Ci dużą kontrolę nad wyglądem witryny pod względem kolorów i innych ustawień właściwości wizualnych.  Jeśli chodzi o kryteria personalizacji witryny, koder – lub chcą się uczyć – wtedy Genesis może być lepszą opcją. Otrzymasz solidną platformę dla swojego motywu, z możliwością stworzenia czegoś wyjątkowego. Jeśli jednak wolisz pracować z interfejsem graficznym, a jednocześnie chcesz mieć dużą kontrolę nad wyglądem swojej witryny, Divi i jej zintegrowane narzędzie do budowania nie mogą zostać pobite.

Funkcje i funkcjonalność strony internetowej Wordpress Divi

Jeśli chodzi o funkcje i funkcjonalność, Genesis i jego motywy podrzędne nie dodają zbyt wiele do tych, które są już dostarczane przez standardową instalację WordPress. Możesz uzyskać dodatkowe lokalizacje na pasku bocznym i widżecie, a także niektóre pola SEO, ale ogólnie jest to raczej zwykła instalacja WordPress.

WordPress Divi vs. Genesis Layouts

Zaletą tego podejścia jest to, że Twoja strona internetowa z Genesis załaduje się szybko, a prostota powinna skutkować w bardziej przyjaznym dla użytkownika obszarze pulpitu nawigacyjnego do administrowania – nie wspominając o szybszym czasie konfiguracji witryny.

Wordpress Divi

Szablon WordPress Divi

Wordpress Divi

Genesis

Divi ma podejście niemal odwrotne i jest wyposażony w wiele funkcji. Oprócz narzędzia Divi Builder istnieje szeroki wybór modułów, które można dodać do witryny. Moduły te obejmują takie elementy, jak suwaki, tabele cenowe, wideo, przyciski i elementy eCommerce, a także wiele innych funkcji i funkcjonalności.

Oczywiście, jeśli chcesz dodać więcej funkcji i funkcjonalności do swojej witryny WordPress, żaden motyw nie zabrania instalowania dodatkowych wtyczek. Jeśli wolisz minimalne lub fragmentaryczne podejście do projektowania motywów i wolałbyś dodać więcej funkcji wtedy, gdy ich potrzebujesz, Genesis będzie bardziej odpowiadał twoim potrzebom; Jeśli chcesz bardziej samodzielnego produktu, który jest pełen opcji zaraz po wyjęciu z pudełka, będziesz lepiej dopasowany do Divi.

Plugins i Extensions WordPress Divi

Z jego narzędziem do budowania, listą funkcji i bogactwem modułów, które mogą być wstawiony do Twoich postów i stron – jest bardziej samodzielnym pakietem, tak naprawdę nie rozwinął ekosystemu wtyczek lub rozszerzeń dookoła niego.

Z drugiej strony, Genesis jest szczególnie dobrze obsługiwana przez wtyczki i narzędzia innych firm. Obejmuje zestaw narzędzi dostępnych w aplikacjach Cobalt oraz wtyczkę Genesis Design Palette Pro. Aplikacja Kobalt stworzyła wtyczkę i motyw potomny dla Genesis Framework, który ma znacznie ułatwić proces dostosowywania witryny. Obejmuje to narzędzia, które pomagają programistom kodować bardziej efektywnie, a także posiada przyjazny dla użytkownika edytor front-end, który umożliwia osobom niebędącym programistami dostosowywanie wyglądu wybranego motywu potomnego.

Wtyczka Design Palette Pro zawiera również zestaw formantów wizualnych umożliwiających dostosowanie kolorów i innych właściwości wizualnych witryny. Ponadto Genesis ma tak dużą bazę użytkowników i działa nieco inaczej niż zwykłe motywy, wiele darmowych wtyczek innych firm zostały opracowane specjalnie dla tego środowiska. Ogólnie rzecz biorąc, podczas gdy Divi i Genesis będą pracować z dowolną wtyczką WordPress, użytkownicy Genesis uzyskują dostęp do wybranych specjalnie utworzonych rozszerzeń.

Support i Community Genesis istnieją już od kilku lat więcej niż Divi, więc jest to zrozumiałe że wokół niego rozwinęła się większa społeczność. Co więcej, jego przyjazny dla koderów charakter zainspirował tworzenie wielu zewnętrznych zasobów dla programistów, w których kod i wskazówki Genesis są udostępniane. Istnieją oficjalne fora wsparcia użytkowników dostarczane przez StudioPress. Jest to szczyt ogromnej liczby niezależnych deweloperów Genesis, którzy oferują swoje usługi za opłatą. Divi jest nieco bardziej wyspiarska w tym względzie. Istnieją fora pomocy na temat Motywu Divi, w których można zadawać pytania pracownikom działu pomocy technicznej i szerszej społeczności, a także zasięgnąć porady na temat najlepszego wykorzystania szablonu, ale poza tym Divi nie ma społeczności czy ekosystemu  jak Genesis. Wydaje się, że to się jednak zmienia.

Sprawdź możliwości WordPress Divi klikając w baner:

Divi WordPress

Zapraszam na naszą dedykowaną stronę poświęconą WordPress Divi
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami.