Dlaczego warto odświeżyć stronę internetową

Dlaczego warto odświeżyć stronę internetową? Tworzenie strony internetowej to proces, który trwa przez cały czas jej istnienia. Żeby sprostać oczekiwaniom klientów i zmiennej sytuacji w świecie trendów powinniśmy weryfikować to, czy nasza strona działa poprawnie i czy wygląda na profesjonalną.

7 powodów dlaczego powinieneś odświeżyć swoją stronę internetową

1. Jest nieresponsywna
Dzisiaj responsywna strona internetowa to podstawa. Według Googla 61% użytkowników prawdopodobnie nigdy nie wróci na stronę, która wyświetlała się niepoprawnie na ich urządzeniach.

2. Jest zbudowana we Flashu
Strony zbudowane w technologii Flash to przeżytek i sprawia, że strony wolno się ładują i wyświetlają się niepoprawnie na urządzeniach mobilnych. Część przeglądarek (np. Safari) całkowicie blokuje wyświetlanie stron lub komponentów używających Flesha. Wszystko to sprawia, że Flesh negatywnie wpływa na pozycjonowanie strony. A co najgorsze, technologia ta jest niebezpieczna i może ułatwić atak na serwer, a dalej zacząć rozsyłać spam lub zarażać wirusem.

3. Słabe SEO
Twoja strona nie wyświetla się w wynikach wyszukiwania lub wyświetla się bardzo nisko? Może to być spowodowane przestarzałymi metodami pozycjonowania strony internetowej. Google nieustannie zmienia i aktualizuje algorytmy, które decydują o tym, które czynniki są najważniejsze, jeśli chodzi o pozycjonowanie danej strony. Strona skonfigurowana kilka lat temu może dzisiaj nie działać w ten sam sposób. Sprawdź jak możemy zadbać o pozycjonowanie Twojej strony internetowej

4. Słabe User Experience
Jeśli na Twojej stronie użytkownik nie potrafi znaleźć informacji których szuka lub nie potrafi obsłużyć Twojej strony, to bardzo szybko ucieknie do konkurencji. Jednym ze zadań strony jest zdobywanie zaufania klientów i budowanie pozytywnego wizerunku. W związku z tym ogólne odczucia podczas przeglądania strony powinny być pozytywne.

5. Wygląda na nieaktualną
Jeśli Twoja strona nie wygląda na aktualną nie zdobędzie zaufania klienta. Czasem kilka podstawowych zabiegów zwiększy jej atrakcyjność w oczach potencjalnego Klienta.

6. Ładuje się za wolno
Wiedziałeś, że 57% użytkowników oczekuje, że strona załaduje się w mniej niż 2 sekundy? Jeśli Twoja strona ładuje się za wolno, to automatycznie tracisz część potencjalnych klientów. Dodatkowo długi czas ładowania strony negatywnie wpływa na pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania w Google.

7. Treści wyświetlają się niepoprawnie
Zdjęcie na stronie wyświetlają się w nieodpowiednich proporcjach lub są rozmazane. Teksty są za małe, żeby je przeczytać, a niektóre z nich wychodzą poza ekran. Menu na urządzeniach mobilnych nie wyświetla się wcale. Czy taki scenariusz jest Ci znany? Jeśli tak, to powinieneś jak najszybciej odezwać się do specjalistów.

Twoja strona jest firmową wizytówką w sieci. Jeśli o nią odpowiednio zadbasz może przynieść duże korzyści. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji o przeprojektowaniu Twojej strony internetowej, to chętnie z Tobą o tym porozmawiamy. Wystarczy, że wypełnisz formularz,