Biznesowa strona internetowa – najlepsza opcja to WordPress.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie w jakiej technologii zrobić lub zlecić stronę internetową dla Twojej firmy wybierz WordPressa.

Jak to brzmi popularne XXI-wieczne przysłowie – „czego nie ma w Internecie, tego nie ma i na świecie”… Dziś jest to tak aktualne jak nigdy wcześniej, i nic nie zapowiada żeby coś miało się w tej kwestii zmienić. Zanim pójdziemy do restauracji sprawdzamy w Googlu jakie ma opinie i co tam podają. Zanim zlecisz komuś zrobienie strony internetowej także sprawdzisz portfolio i rekomendacje tej firmy. Bez Internetu wiedza jest ograniczona, a podejmowanie decyzji utrudnione. Każdy z nas korzysta z udogodnień postępu technologicznego. Jesteśmy online tu i teraz. Dlatego tak ważne jest aby biznes, który prowadzisz był widoczny dla każdego. Konkurencja jest duża, każdy chce być nad innymi i zaczyna się walka w Internecie. Witryna www, sklep internetowy, Fanpage , profile firmowe na Facebooku i Linkedinie to tylko początek łańcuszka. Twoja firma musi dostosować się do wymagań klientów. A co za tym idzie zaistnieć w wirtualnym świecie.

Jak już tworzyć firmową stronę to profesjonalnie. I nasuwa się pytanie w jakiej technologii zlecić zrobienie witryny. Skupimy się na zaletach stron na WordPressie. Zacznijmy od tego co to jest WP ?  WordPress to system zarządzania treścią (CMS) przeznaczony głównie do obsługi blogów. Ze względu na swoją ogromną funkcjonalność, dużą liczbę wtyczek czy rozszerzeń doskonale nadaj się także jako strony internetowe, wizytówki czy portale.

WordPress to idealne narzędzie do stworzenia strony interentowej dla biznesu. Oczywiście, każdy z systemów zarządzania treścią ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie dziwi więc fakt istnienia na rynku wielu innych rozwiązań prócz WordPressa. Jednak dlaczego strona firmowa na WordPress okazuje się doskonałym wyborem? Rzućmy okiem na kilka faktów:

  • niemal 1/4 wszystkich stron internetowych korzysta z WordPressa
  • udział WordPressa wśród stron zbudowanych na podstawie systemu CMS wynosi niemal 60%
  • fraza „WordPress” wyszukiwana jest w wyszukiwarce Google każdego miesiąca prawie 40 milionów razy

Największą zaletą WP jest jego plastyczność. Można w nim robić wszystko, na co ma się ochotę. WordPress jest systemem open source, co oznacza, że możemy go dowolnie modyfikować. Mnogość gotowych wtyczek oraz motywów sprawia, że dzięki nim możemy rozbudować stronę o wymagane funkcjonalności, a także osiągnąć wymarzony wygląd serwisu. Cóż, pierwotnie system ten miał ułatwiać zadanie prowadzenia strony właśnie blogerom. Jednak z czasem rozrósł się na tyle mocno, że stał się bardzo uniwersalnym rozwiązaniem.

Dzięki tej platformie możesz posiadać serwis będący:

  • blogiem osobistym
  • typowo informacyjną stroną firmową
  • sklepem internetowym
  • encyklopedią
  • portalem społecznościowym
  • platformą budującą ruch
  • reklamą

Strona www zbudowana w html jest niczym więcej niż zwykłą wizytówką. Wprowadzanie w niej zmian, czy aktualizacje treści są trudne, wymagają więcej zachodu. Znajomości html (lub znajomości kogoś, kto zna html i jest skłonny za naprawdę duże pieniądze zrobić cokolwiek z naszą stroną). O zmianie szaty graficznej lepiej nawet nie wspominać. Robisz stronę (albo ją zlecasz komuś do zrobienia) i każda zmiana grafiki na niej, każde dodawanie nowych zdjęć, podstron itp wiąże się często z przebudową całej strony. Jeśli masz serwis na WordPressie i chcesz coś zmieniać, dodawać, aktualizować, przebudowywać, zmienić szatę graficzną, dodać zdjęcia, multimedia, robisz to najczęściej za pomocą kilku kliknięć. Fakt, trzeba wcześniej nieco „dozbroić” naszego WordPressa w odpowiednie wtyczki, żeby osiągać taki efekt jak chcemy osiągnąć ale potem sprawa jest dziecinnie prosta.

WordPress gwarantuje nam :

Łatwość stworzenia takiej oprawy wizualnej jaką chce się osiągnąć. Oraz przyjazny system nawet dla mocno początkujących

– Ogromna ilość wtyczek i dodatków. Dzięki temu, można stworzyć rozbudowany serwis dostosowany często do bardzo specjalistycznych potrzeb takich jak blogi, sklepy internetowe, czaty i wiele innych.

–  Szybko rozwijające się szablony dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów i dedykowane różnym branżą.

– Oprogramowanie posiada olbrzymie ilości materiałów wsparcia (fora itp), rozwiązujących prawdopodobnie każdy problem jaki użytkownik może napotkać. Jedyne co trzeba mieć, żeby z nich skorzystać to: czas na ich wyszukanie, trochę cierpliwości na ich zastosowanie.

– Korzystają z niego zarówno zwykli ludzie jak i duże firmy, nawet Microsoft zaczął w 2010 roku współpracować z wordpressem zamiast tworzyć własny system blogowy. Co świadczy o tym, że jest optymalny do użytku.

Z racji tego, że system ten przynależy do Open Source (oprogramowań otwartych) najchętniej wybierany jest przez blogerów, którzy w sieci pragną jedynie stworzyć miejsce na dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy. Pamiętajmy jednak, że system ten jednak świetnie sprawdza się również w tworzeniu stron internetowych, które mają za zadanie wygenerować ruch i przeznaczone są również do celi marketingowych a przy zastosowaniu odpowiednich plug-inów również do pozycjonowania. Dlatego jest to idealny wybór dla firm, które chcą stworzyć ruch, sprzedawać przez internet czy publikować artykuły. WordPress daje wiele możliwości rozwoju swoich platform. W każdej chwili możesz dodać samodzielnie informacje, tekst i zdjęcia na stronę. Panel po szkoleniu jest prosty w użyciu jeżeli chodzi o takie małe działania. WordPress pozwala stworzyć funkcjonalną, przejrzystą i efektowną stronę przygotowaną pod SEO.

 Nie wiesz jeszcze komu zlecić stworzenie strony internetowej dla swojej firmy, działalności, produktu czy marki ? Zapoznaj się z naszą ofertą Internetpro.